Do sklepu | Napisz do nas! | Kontakt
CERKWIE SZLAKU IKON - JUŻ W SPRZEDAŻY CERKWIE SZLAKU IKON - JUŻ W SPRZEDAŻY

Książka dotyczy cerkwi położonych na dwóch trasach SZLAKU IKON: w Dolinie Sanu oraz Dolinie Osławy.

Przygotowywana była od praktycznie od dwóch lat, jest wynikiem wieloletnich poszukiwań Autora. Warto zwrócić uwagę, iż książka to nie tylko opis atrakcji dwóch tras Szlaku Ikon, ale także obszerne kompendium na temat cerkwi, prawosławia i grekokatolicyzmu w Karpatach. Wiele informacji tu zawartych jest unikatowych i niepowtarzalnych.

Podsumowując wędrówkę Autor pisze:
"Drodzy Czytelnicy, przebyliśmy wspólnie podróż "Szlakiem Ikon" nie tylko dosłownie, zwiedzajac opisane w dolinie Osławy i Sanu cerkwie, ale także wędrówkę poprzez dzieje Kościoła prawosławnego i greckokatolickiego na tych ziemiach, historię ludzi, którzy budowali te świątynie, by mieć w swych ubogich, górskich wioskach miejsce, gdzie mogą poczuć, że są bliżej Boga. A jeśli to miał być Dom Boży, to musiał być niezwykły, tajemniczy, a przy tym szczególny, najpiękniejszy, na jaki stać było wiernych.(...)
Mam nadzieję, że (...) przewodnik wprowadził Was choć na chwilę w ten tajemniczy świat, który łączy w sobie biblijną tajemniczość, bizantyjski przepych, ruski mistycyzm a zarazem prostotę ludowego piękna.
Jeśli tak się stało, to cel tej książki został osiągnięty."Powrót